561R10TCCQ82
DigiKeys varenummer
1896-561R10TCCQ82-ND
Producenter
Producentens varenummer
561R10TCCQ82
Beskrivelse
CAP CER 82PF 1KV NP0 RADIAL
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 pF ±5% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial, Disk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
561R10TCCQ82 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Funktioner
Lav dissipationsfaktor
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial, Disk
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,488" diam. (12,40mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,606" (15,40mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,374" (9,50mm)