NTCLE305E4502SB
DigiKeys varenummer
BC2714-ND
Producenter
Producentens varenummer
NTCLE305E4502SB
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 5KOHM 3984K BEAD
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 5k Kugle
EDA/CAD-modeller
NTCLE305E4502SB Modeller
Kategori
B25/85
3984K
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Emballage
Bulk
Effekt - Maks.
50 mW
Længde - Ledning
1,22" (31,00mm)
Modstand i Ohm @ 25°C
5k
Modstandstolerance
±2,2%
B værdi tolerance
±0,5%