Billede for MKP385356125JC02Z0 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MKP385356125JC02Z0
DigiKeys varenummer
MKP385356125JC02Z0-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MKP385356125JC02Z0
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 5% 1.25KVDC RAD
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.056 µF Filmkondensatorer 450V 1250V (1,25kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,394" B (17,50mm x 10,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,728" (18,50mm)
Tolerance
±5%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
450V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1250V (1,25kV)