MBA02040C6201FC100
DigiKeys varenummer
56-MBA02040C6201FC100CT-ND - Afskåret tape (CT)
56-MBA02040C6201FC100TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MBA02040C6201FC100
Beskrivelse
RES 6.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
6.2 kOhms ±1% 0,4W Modstande til hulmontering Aksial Automotive AEC-Q200 Metalfilm
Mfr
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" diam. x 0,142" L (1,60mm x 3,60mm)