MBA02040C1502FCT00
DigiKeys varenummer
BC3248CT-ND - Afskåret tape (CT)
BC3248TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MBA02040C1502FCT00
Beskrivelse
RES 15K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms ±1% 0,4W Modstande til hulmontering Aksial Automotive AEC-Q200 Metalfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" diam. x 0,142" L (1,60mm x 3,60mm)