MAL250054272E3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
2700 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 42mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAL250054272E3
DigiKeys varenummer
MAL250054272E3-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAL250054272E3
Beskrivelse
CAP ALUM 2700UF 20% 420V SCREW
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
21.9 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
31 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
1,122" (28,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
2,559" diam. (65,00mm)
Spænding - Nominel
420 V
Højde - Monteret (maks.)
4,358" (110,70mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
42mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C