MAL219357151E3 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
150 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 490mOhm @ 100Hz 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MAL219357151E3
DigiKeys varenummer
56-MAL219357151E3-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAL219357151E3
Beskrivelse
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
1.18 A @ 100 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
1.77 A @ 10 kHz
Impedans
270 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
490mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C