MAL215919331E3
DigiKeys varenummer
4856PHBK-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAL215919331E3
Beskrivelse
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
330 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 430mOhm @ 100Hz 5000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.74 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.436 A @ 10 kHz
Impedans
320 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
500 V
Højde - Monteret (maks.)
1,772" (45,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
430mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C