MAL215097101E3
DigiKeys varenummer
BC5165TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC5165CT-ND - Afskåret tape (CT)
BC5165DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MAL215097101E3
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAL215097101E3 Modeller
Mfr
Klassificeringer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
294 mA @ 100 Hz
Impedans
240 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,394" L x 0,394" B (10,00mm x 10,00mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C