K473K15X7RF5TL2
DigiKeys varenummer
BC1082TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC1082CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
K473K15X7RF5TL2
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
K473K15X7RF5TL2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,102" B (4,00mm x 2,60mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,220" (5,60mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)