K183M10X7RF53L2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Parametrisk ækvivalent
0.018 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
K183M10X7RF53L2
DigiKeys varenummer
K183M10X7RF53L2-ND
Producenter
Producentens varenummer
K183M10X7RF53L2
Beskrivelse
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
K183M10X7RF53L2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,142" L x 0,091" B (3,60mm x 2,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,205" (5,20mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)