F340Y231530JFM2B0 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
0.015 µF Filmkondensatorer 305V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
F340Y231530JFM2B0
DigiKeys varenummer
56-F340Y231530JFM2B0-ND
Producenter
Producentens varenummer
F340Y231530JFM2B0
Beskrivelse
CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC RAD
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,437" (11,10mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
305V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)
Klassificeringer
AEC-Q200, Y2
Dielektrisk materiale
Funktioner
85C/85% luftfugtighed