BFC238568272 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for BFC238568272 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238568272
DigiKeys varenummer
BFC238568272-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
BFC238568272
Beskrivelse
CAP FILM 2700PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2700 pF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Emballage
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,236" B (12,50mm x 6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
700V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)