BFC238566162 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for BFC238566162 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238566162
DigiKeys varenummer
BFC238566162-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
BFC238566162
Beskrivelse
CAP FILM 1600PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1600 pF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Emballage
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,157" B (12,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
700V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)