BFC238560561 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for BFC238560561 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238560561
DigiKeys varenummer
BFC238560561-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238560561
Beskrivelse
CAP FILM 560PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
560 pF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,157" B (12,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
700V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)