BFC238550562 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for BFC238550562 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238550562
DigiKeys varenummer
BFC238550562-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238550562
Beskrivelse
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
5600 pF Filmkondensatorer 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,236" B (12,50mm x 6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
550V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)