BFC238550202 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for BFC238550202 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238550202
DigiKeys varenummer
BFC238550202-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238550202
Beskrivelse
CAP FILM 2000PF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
2000 pF Filmkondensatorer 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,157" B (12,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
550V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)