BFC238501512 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
Billede for BFC238501512 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238501512
DigiKeys varenummer
BFC238501512-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238501512
Beskrivelse
CAP FILM 5100PF 5% 1.6KVDC RAD
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5100 pF Filmkondensatorer 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
550V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)