BFC238371682 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
På lager: 131
6800 pF Filmkondensatorer 900V 2500V (2,5kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238371682
DigiKeys varenummer
BFC238371682-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238371682
Beskrivelse
CAP FILM 6800PF 5% 2.5KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,024" L x 0,276" B (26,00mm x 7,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
900V
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2500V (2,5kV)