BFC238371182 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
1800 pF Filmkondensatorer 900V 2500V (2,5kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238371182
DigiKeys varenummer
BFC238371182-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238371182
Beskrivelse
CAP FILM 1800PF 5% 2.5KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,024" L x 0,236" B (26,00mm x 6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,610" (15,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
900V
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2500V (2,5kV)