BFC238371163 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.016 µF Filmkondensatorer 900V 2500V (2,5kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238371163
DigiKeys varenummer
BFC238371163-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238371163
Beskrivelse
CAP FILM 0.016UF 5% 2.5KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,220" L x 0,354" B (31,00mm x 9,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
900V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2500V (2,5kV)