BFC238364563 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.056 µF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238364563
DigiKeys varenummer
BFC238364563-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238364563
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,220" L x 0,591" B (31,00mm x 15,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,984" (25,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
700V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)