BFC238364513 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.051 µF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238364513
DigiKeys varenummer
BFC238364513-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238364513
Beskrivelse
CAP FILM 0.051UF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,220" L x 0,512" B (31,00mm x 13,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,906" (23,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
700V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)