BFC238351433 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.043 µF Filmkondensatorer 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238351433
DigiKeys varenummer
BFC238351433-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238351433
Beskrivelse
CAP FILM 0.043UF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,220" L x 0,433" B (31,00mm x 11,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,827" (21,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
550V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)