BFC238331563 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.056 µF Filmkondensatorer 350V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC238331563
DigiKeys varenummer
BFC238331563-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238331563
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 5% 1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,394" B (17,50mm x 10,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
350V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)