BFC238320563
DigiKeys varenummer
BC1875-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC238320563
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.056 µF Filmkondensatorer 220V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC238320563 Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,236" B (17,50mm x 6,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
220V
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
630V