BFC237028563 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.056 µF Filmkondensatorer 63V 100V Polyester, Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC237028563
DigiKeys varenummer
BFC237028563-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BFC237028563
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC RAD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,098" B (7,20mm x 2,50mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)
Spændingsklassifikation - AC
63V
Applikationer
Automotive
Spændingsklassifikation - DC
100V