BFC236755563 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.056 µF Filmkondensatorer 220V 400V Polyester, Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC236755563
DigiKeys varenummer
BFC236755563-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC236755563
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 10% 400VDC RAD
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,217" B (10,00mm x 5,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
220V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
400V