BFC236752393 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
KEMET
KEMET
0.039 µF Filmkondensatorer 220V 400V Polyester, Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BFC236752393
DigiKeys varenummer
BFC236752393-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC236752393
Beskrivelse
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,197" B (10,00mm x 5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
220V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
400V