BFC233920334
DigiKeys varenummer
BC2589-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC233920334
Beskrivelse
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC233920334 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,335" B (17,50mm x 8,50mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,591" (15,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
630V