BFC233820102
DigiKeys varenummer
BC1599-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC233820102
Beskrivelse
CAP FILM 1000PF 20% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
1000 pF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC233820102 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,157" B (10,00mm x 4,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,354" (9,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Spændingsklassifikation - DC
630V