BFC233620473
DigiKeys varenummer
BFC233620473-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC233620473
Beskrivelse
CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC233620473 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Pakke/hus
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Applikationer
EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
630V