BFC233620334
DigiKeys varenummer
BFC233620334-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC233620334
Beskrivelse
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC233620334 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
1,024" L x 0,236" B (26,00mm x 6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,610" (15,50mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Spændingsklassifikation - DC
630V