BFC233620103
DigiKeys varenummer
BFC233620103-ND
Producenter
Producentens varenummer
BFC233620103
Beskrivelse
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
10000 pF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BFC233620103 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,492" L x 0,157" B (12,50mm x 4,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Spændingsklassifikation - DC
630V