H2B4MH1F2F0100
DigiKeys varenummer
2047-H2B4MH1F2F0100-ND
Producenter
Producentens varenummer
H2B4MH1F2F0100
Beskrivelse
LTE/4G FULL BAND FPC ANTENNA FPC
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
928MHz, 1,94GHz, 2,35GHz, 2,59GHz 2G, 3G, CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSDPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA PCB-spor RF-antenner 698MHz – 960MHz, 1,71GHz – 2,17GHz, 2,3GHz – 2,4GHz, 2,49GHz – 2,69GHz 1,2dBi, 2,6dBi, 2,8dBi, 3dBi U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Selvklæbende
Kategori
Antal bånd
4
Producenter
Unictron Technologies Corporation
Gain
1,2dBi, 2,6dBi, 2,8dBi, 3dBi
Emballage
Bulk
Funktioner
Kabel - 100mm
Varestatus
Aktiv
Terminering
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF-familie/standard
Mobiltelefon
Monteringstype
Selvklæbende
Frekvensgruppe
Bredbånd
Højde (maks.)
0,006" (0,15mm)
Frekvens (center/bånd)
928MHz, 1,94GHz, 2,35GHz, 2,59GHz
Applikationer
2G, 3G, CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSDPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA
Frekvensområde
698MHz – 960MHz, 1,71GHz – 2,17GHz, 2,3GHz – 2,4GHz, 2,49GHz – 2,69GHz