PCF0805R-1K21BT1
DigiKeys varenummer
985-1303-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PCF0805R-1K21BT1
Beskrivelse
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0805
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.21 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PCF0805R-1K21BT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)