PAA50-12C
DigiKeys varenummer
3989-PAA50-12C-ND
Producenter
Producentens varenummer
PAA50-12C
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 50W
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 305 VAC, 127 – 430 VDC Indgang
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Egnet til DC-indgang, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,40" L x 2,55" B x 1,13" H (111,8mm x 64,8mm x 28,7mm)
Spænding - Input
90 – 305 VAC, 127 – 430 VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
60335-1; 60950-1; 62368-1
Strøm - Output 1
4.167 A