P120PK-Y25BR10K
P120PK-Y25BR10K
P120PK-Y25BR10K
DigiKeys varenummer
987-1710-ND
Producenter
Producentens varenummer
P120PK-Y25BR10K
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Hulmontering, Tryklås Potentiometer Ingen 1.0 Drej Ledende plast 0,05W, 1/20W PC-ben, Kortlåse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
P120PK-Y25BR10K Modeller
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
TT Electronics/BI
Justeringstype
Topjustering
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bakke
Resistivt materiale
Ledende plast
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben, Kortlåse
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Rouletteret
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Hulmontering, Tryklås
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,488" diam. (12,40mm)