91WR10KLF
DigiKeys varenummer
987-1760-ND
Producenter
Producentens varenummer
91WR10KLF
Beskrivelse
THUMBWHEEL POT 10K OHM 0.5W SIDE
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W Hulmontering Tommelfingerhjulpotentiometre Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
91WR10KLF Modeller
Tolerance
±20%
Producenter
TT Electronics/BI
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
Rund - 0,375" diam. x 0,250" H (9,53mm x 6,35mm)
Varestatus
Aktiv
Terminering
PC-ben
Modstand
10 kOhms
Monteringstype
Hulmontering
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W