84WR10KLF
DigiKeys varenummer
987-1155-ND
Producenter
Producentens varenummer
84WR10KLF
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD TOP
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W Overflademontering Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
84WR10KLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
TT Electronics/BI
Antal omgange
12.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
Overflademontering
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,170" overflade (6,35mm x 4,32mm)
Tolerance
±10%