WAU16-400
DigiKeys varenummer
237-1886-ND
Producenter
Producentens varenummer
WAU16-400
Beskrivelse
AC/AC WALL MNT ADPT 16VAC 400MA
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16VAC 400mA AC/AC Ekstern Vægophæng Adaptere Fast blad Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
WAU16-400 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Producenter
Triad Magnetics
Effektforbrug uden belastning
500mW (maks.)
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
80%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-10°C – 40°C
Anvendelsesregion
Nordamerika
Udgangsstik
Tøndestik, 2,1mm ID x 5,5mm UD x 11,0mm
Form
Vægophæng
Størrelse/dimension
1,61" L x 1,97" B x 2,76" H (41,0mm x 50,0mm x 70,0mm)
Inputtype
Fast blad
Godkendelsesagentur
cUL, UL
Spænding - Input
120VAC
Indgangsstik
NEMA 1-15P
Spænding - Output
16VAC
Ledningslængde
72" (1,83m)
Strøm - Output (maks.)
400mA