VPT48-10400
VPT48-10400
DigiKeys varenummer
237-1358-ND
Producenter
Producentens varenummer
VPT48-10400
Beskrivelse
PWR XFMR TOROIDAL 500VA CHAS MT
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Toroid 500VA Strømtransformatorer 115V, 230V Primær Parallel 24V, serien 48V Sekundær Parallel 20,8A, serien 10,4A Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VPT48-10400 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Sekundær(e) omvikling(er)
Dobbelt
Producenter
Triad Magnetics
Centerudtag
No
Serie
Effekt - Maks.
500VA
Emballage
Boks
Monteringstype
Chassismontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Trådledere
Type
Toroid
Størrelse/dimension
140,00mm diam. x 60,00mm B
Spænding - Primær
115V, 230V
Højde - Monteret (maks.)
66,0mm
Spænding - Sekundær (fuld belastning)
Parallel 24V, serien 48V
Spænding - Isolering
4000Vrms
Strøm - Output (maks.)
Parallel 20,8A, serien 10,4A