VPM240-1040
DigiKeys varenummer
237-2056-ND
Producenter
Producentens varenummer
VPM240-1040
Beskrivelse
PWR XFMR TOROIDAL 250VA CHAS MT
Detaljeret beskrivelse
Toroid 250VA Strømtransformatorer 100V, 120V, 220V, 240V Primær Parallel 120V, serien 240V Sekundær Parallel 2,08A, serien 1,04A Chassismontering
EDA/CAD-modeller
VPM240-1040 Modeller
Effekt - Maks.
250VA
Størrelse/dimension
123,00mm diam.
Spænding - Primær
100V, 120V, 220V, 240V
Højde - Monteret (maks.)
60,00mm
Spænding - Sekundær (fuld belastning)
Parallel 120V, serien 240V
Strøm - Output (maks.)
Parallel 2,08A, serien 1,04A