TPP 150-148A-J
DigiKeys varenummer
1951-2847-ND
Producenter
Producentens varenummer
TPP 150-148A-J
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 85 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
EDA/CAD-modeller
TPP 150-148A-J Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
92%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-25°C – 80°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, PFC, Universalindgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,00" L x 2,00" B x 1,16" H (101,6mm x 50,8mm x 29,5mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 370VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
3.13 A