TEQ 40-2423WIR
DigiKeys varenummer
1951-3454-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEQ 40-2423WIR
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER +/-15V 40W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 2 Output 15V -15V 1,33A, 1,33A 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TEQ 40-2423WIR Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
1,33A, 1,33A
Producenter
Traco Power
Effekt (Watt)
40W
Serie
Spænding - Isolering
1.6 kV
Emballage
Boks
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Type
Indkapslet
Driftstemperatur
-40°C – 92°C (med reduktion)
Spænding - Input (min.)
9,5V
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
4,06" L x 2,25" B x 1,03" H (103,1mm x 57,2mm x 26,2mm)
Antal output
2
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus
Spænding - Output 1
15V