TEP 100-7218UIR
DigiKeys varenummer
1951-TEP100-7218UIR-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEP 100-7218UIR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 48V 100W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 48V 2,1A 14V - 160V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TEP 100-7218UIR Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
3 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Serie
Funktioner
Justerbart output, Fjernbetjent til/fra
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (min.)
14V
Størrelse/dimension
2,28" L x 1,45" B x 0,50" H (57,9mm x 36,8mm x 12,7mm)
Spænding - Input (maks.)
160V
Leverandørs enhedspakning
Quarter brick
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
CB, cURus
Strøm - Output (maks.)
2,1A
Standardnummer
Effekt (Watt)
100 W