TEN 60-7222WIR
DigiKeys varenummer
1951-TEN60-7222WIR-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEN 60-7222WIR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER +/-12V 60W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 12V -12V 2,5A, 2,5A 36V - 160V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TEN 60-7222WIR Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
2,5A, 2,5A
Mfr
Effekt (Watt)
60 W
Serie
Spænding - Isolering
3 kV
Emballage
Boks
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, Fjernbetjent til/fra
Type
Isoleret modul
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Antal output
2
Effektivitet
91%
Spænding - Input (min.)
36V
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
160V
Pakke/hus
8-DIP-modul
Spænding - Output 1
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,60" B x 1,00" H (50,8mm x 40,7mm x 25,4mm)