TEN 20-7211WIR
DigiKeys varenummer
1951-2079-ND
Producenter
Producentens varenummer
TEN 20-7211WIR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 20W
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 4A 43V - 160V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TEN 20-7211WIR Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Mfr
Spænding - Isolering
2.25 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Emballage
Rør
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP, SCP
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.87
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
43V
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
160V
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,00" B x 0,40" H (50,8mm x 25,4mm x 10,2mm)
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
4A