TPN2R805PL,L1Q er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
STMicroelectronics
På lager: 0
Datablad
N-kanal 45 V 80A (Tc) 2,67W (Ta), 104W (Tc) Overflademontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TPN2R805PL,L1Q
DigiKeys varenummer
264-TPN2R805PL,L1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPN2R805PL,L1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TPN2R805PL,L1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPN2R805PL,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 45V 80A 8TSON
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
TPN2R805PL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,4V @ 300µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
39 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3200 pF @ 22.5 V
Effektspredning (maks.)
2,67W (Ta), 104W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C
Afladning til kildespænding (Vdss)
45 V
Leverandørs enhedspakning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,8mOhm @ 40A, 10V