TPN2R703NL,L1Q
DigiKeys varenummer
TPN2R703NLL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPN2R703NLL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPN2R703NLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPN2R703NL,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 45A 8TSON
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 45A (Tc) 700mW (Ta), 42W (Tc) Overflademontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
EDA/CAD-modeller
TPN2R703NL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,3V @ 300µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
21 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2100 pF @ 15 V
Effektspredning (maks.)
700mW (Ta), 42W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Leverandørs enhedspakning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 22,5A, 10V